All Products
Keywords [ iatf ts16949 prototype pcb manufacturing ] match 64 Products.
Electronic Manufacturing Service Electronic Board Assembly ISO14001 UL
| Material: | FR4+Components |
|---|---|
| Colour: | Green,yellow,blue |
| Components: | Authorized Distributor |
Car High TG PCB Circuit Board Assembly Gold Finger Finish ISO 13485
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
ISO13485 Hight TG Medical Equipment PCB Hard Gold Plating
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
FR4 TG140 174*103mm Automotive Pcb Design Assembly Component Sourcing
| Base Material: | FR-4 TG140 |
|---|---|
| Board Thickness: | 1.2mm |
| Surface Finishing: | ENIG |
18um-30um Copper Oxygen Concentrator Medical PCBA ISO 13485
| Material: | FR-4; High TG FR-4; Aluminum; CEM-1; CEM-3; Rogers, Etc |
|---|---|
| PCB Type: | Rigid, Flexible, Rigid-flexible |
| Layer NO.: | 1, 2, 4, 6, Up To 24 Layer |
1-28L Halogen Free Medical PCBA Immersion Silver IPC-A-600G Class II
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
FCC ROHS High TG Turnkey Through Hole PCBA Hard Gold Finger
| Base Material: | FR4 |
|---|---|
| Board Thickness: | 1.6mm |
| Min. Line Width: | 0.15mm |
FR4 Components Automotive PCBA 1-24 layers Immersion Silver
| Board Thickness: | 1.6mm, 1.6mm-3.2mm, 0.3mm-6mm, 0.1 To 6.0mm(4 To 240mil), 0.8-2.0mm |
|---|---|
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
| Base Material: | FR-4, Rogers, Aluminum, CEM3, Copper |
Rigid Flexible Medical Circuit Board Assembly 1OZ 2OZ 3OZ
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
Aluminum BT Medical PCBA HASL OSP Electronic Component Sourcing
| One-stop PCBA: | PCB + Components Sourcing + Assembly + Package |
|---|---|
| Production Requirement: | Test Procedure For PCBA. |
| Surface Finish: | HASL, Nickle, Imm Gold, Imm Tin, Imm Silver, OSP Etc |

