All Products
Keywords [ pcb electronic components iso13485 ] match 129 Products.
ODM 0.25oz-8oz Prototype SMT Pcb Assembly Electronics Manufacturing
| Base Material: | FR-4/CEM 1/CEM3/ceramic/PTFE/aluminum/copper |
|---|---|
| PCBs:: | Rigid (0-22 Layers), Flexible (1-8 Layers)rigid-flex (1-16 Layers, Flex 8 Layers), MCPCB (aluminum And Copper 1-4 Layers) |
| Board Thickness:: | 0.2mm-10mm |
1OZ 2OZ Automobile Prototype PCB Assembly HASL ENIG HDI Multilayer PCB
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
SMT DIP Automotive PCBA Rigid Flexible CEM1 10 Layer Pcb Fabrication
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
HASL ENIG Industrial PCB Assembly 2-58 Layers Rigid Flex Pcb Design
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
High Frequency Gold Plated SMT PCB Assembly Design IPC-A-600G Class II
| Colour: | Green |
|---|---|
| Name: | SMT PCB Assembly |
| Surface Technical: | ENIG |
Electronics Round Led Pcb Assembly LF HASL PC Tablet PCBA
| Colour: | White,yellow |
|---|---|
| Name: | Pcb Assembly |
| Surface Technical: | LF-HASL |
Quick Turn Hight TG PCB Prototypes 2oz Copper Clad Board Immersion Gold
| Material: | FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1-4oz, 3oz |
ENIG OSP Automotive PCBA 1-24 Layers Electric Car Pcb Board
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
Automotive Medical Electronics Pcb Pcba CEM1 CEM3 Multilayer Pcb Fabrication
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
Auto Medical Industrial PCB Assembly 2 Layer HASL Lead Free
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |

