All Products
Keywords [ ems pcb assembly ] match 122 Products.
IBE Surface Mount Quick Turn PCB Assembly AOI FCT Test Full Turnkey
| Colour: | Green |
|---|---|
| Name: | PCBA |
| Surface Technical: | ENIG |
CEM1 CEM3 Prototype PCB Assembly Gold Finger Automotive PCBA
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
OEM Multilayer Pcb Fabrication 4mil High Density BGA PCB Assembly
| Material: | FR4/TG150~180,FR-4/CTI175~600V |
|---|---|
| Board Thickness/Copper Thickness: | 0.8mm~2.0mm/0.5OZ~5OZ |
| Min Line Width & Space: | 3mil/3mil(0.075mm) |
FR4 Halogen Free Turnkey PCB Assembly 0.3-3.5mm Thickness
| Packaging Details: | BAG |
|---|---|
| Delivery Time: | 15 WORKING DAYS |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
Fast Contract Electronic Rigid FR4 PCB Assembly Service THD SMT
| Packaging Details: | BAG |
|---|---|
| Delivery Time: | 15 WORKING DAYS |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
Medical Devices Pcb Assembly Design CEM1 CEM3 Multilayer Pcb Fabrication
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
1oz Bga Industrial PCB Assembly Trial Production ISO14001 UL
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
One Stop FR4 Tg135 Turnkey PCB Assembly Manufacturer With Gerber File
| Colour: | Green,white |
|---|---|
| Name: | Turnkey Solution |
| Surface Technical: | ENIG |
Green Red Blue dip Quick Turn Pcb Assembly Services 3oz Copper Thickness
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
IBE 1-32L Surface Mount PCB Assembly Pcba Contract Manufacturing
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |

