All Products
Keywords [ ems pcb assembly ] match 122 Products.
FR4 TG140 174*103mm Automotive Pcb Design Assembly Component Sourcing
| Base Material: | FR-4 TG140 |
|---|---|
| Board Thickness: | 1.2mm |
| Surface Finishing: | ENIG |
IBE PCB Design And Manufacturing Assembly ISO13485 ISO14001
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
Network Industr FR4 Electronic PCB PCBA With Green Solder Mask
| Material: | FR4+Components |
|---|---|
| Colour: | White,yellow |
| Components: | Authorized Distributor |
UL Aluminum BT Prototype Electronics Assembly Rigid Flexible
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
ENIG FR4 High Tg Alu PCB Halogen Free Double Layer PCB Design
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |
Rogers 2 layer pcb board Contract Electronic Assembly SMD THT
| Supplier Type:: | Custom PCBA Service |
|---|---|
| Product Name:: | Electronic Manufacturing Services Pcba Supplier Shenzhen Pcb A |
| PCB Assembly Method:: | Mixed SMD And THT PCB Assembly |
EMS MCU Chip Programming Contract Electronic Assembly SMD Components
| Colour: | Green,Black |
|---|---|
| Name: | SMT PCB Assembly |
| Surface Technical: | ENIG |
OEM High Frequency Quick Turn PCB Prototypes Design 5*6mm Min
| Number Of Layers: | 1-48 |
|---|---|
| Board Thickness: | (0.1-4mm±10%) |
| Copper Weight: | 0.5-3 0z |
One Stop Electronics PCB PCBA Service IPC A-600G Class II
| Colour: | Green,yellow,white |
|---|---|
| Name: | SMT PCB Assembly Rigid-flex |
| Surface Technical: | ENIG |
1oz Copper Flex Rigid PCB BGA PCB Board Layout Design Services
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |

