All Products
Keywords [ ems pcb assembly ] match 122 Products.
6oz Cem 1 Alu PCB High CTI 600 Double Sided Circuit Board
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | HASL |
| Copper Thickness: | 1.5oz |
Aluminum Tg135 LED Light Circuit Board Assembly Manufacturers IATF16949
| Colour: | White,green |
|---|---|
| Name: | Pcb Assembly |
| Surface Technical: | LF-HASL |
4 Layer Flex High Frequency Pcbs Aluminum BT Hard Gold Plating
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |
ENIG LED Smt Electronics Flex Pcb Manufacturing ISO TS16949
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |
UL Smart Medical Industrial PCBA IoT Gateway WIFI 8 Layer Pcb Fabrication
| Colour: | Green,Blue |
|---|---|
| Name: | Pcb Assembly |
| Surface Technical: | ENIG |
0.075mm Flex Rigid PCB 1-16L Electronic Printed Circuit Board
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |
Aerospace Headphone Rogers Multilayer PCBA Turnkey HASL OSP
| Packaging Details: | BAG |
|---|---|
| Delivery Time: | 15 WORKING DAYS |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
Medical Device PCBA FPC Assembly Manufacturer Flex PCB OEM ODM Service
| Board Thickness: | 0.15 |
|---|---|
| Min. Line Width: | 4 Mil |
| Surface Finishing: | Immersion Gold, OSP, HASL,Immersion Gold, Immersion Tin |
Electronic Manufacturing Service Electronic Board Assembly ISO14001 UL
| Material: | FR4+Components |
|---|---|
| Colour: | Green,yellow,blue |
| Components: | Authorized Distributor |

