All Products
Keywords [ enig one stop smt pcb assembly ] match 58 Products.
OEM ENIG Single Side Aluminum PCB Printed Circuit Boards 1-32L Multilayer
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |
IBE Surface Mount Quick Turn PCB Assembly AOI FCT Test Full Turnkey
| Colour: | Green |
|---|---|
| Name: | PCBA |
| Surface Technical: | ENIG |
SMT DIP Circuit Hash Board EMS PCB Assembly Immersion Silver Gold
| Material: | FR4+Components |
|---|---|
| Colour: | White,yellow |
| Components: | Authorized Distributor |
SMT Rigid 2 Layers PCB Assembly Peelable Mask Electric Circuit Design
| Material: | FR4 Tg135 Shengyi |
|---|---|
| Colour: | Black,green,yellow,blue |
| Copper Thickness: | 2oz |
AOI FCT Test EMS PCB Assembly For Bluetooth Speaker Board
| Material: | FR4+Components |
|---|---|
| Colour: | Green,yellow,blue |
| Components: | Authorized Distributor |
2OZ 3OZ Car Charger Surface Mount Pcb Assembly One Stop BGA QFN
| Board Thickness: | 1.6mm, 1.6mm-3.2mm, 0.3mm-6mm, 0.1 To 6.0mm(4 To 240mil), 0.8-2.0mm |
|---|---|
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
| Base Material: | FR-4, Rogers, Aluminum, CEM3, Copper |
ISO9001 ISO13485 Industrial PCB Assembly Rigid Flex Quick Turn
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
Electronic Circuit Board EMS PCB Assembly For Medical Equipment UL 94v0 ISO13485
| Material: | FR4+Components |
|---|---|
| Colour: | Green,yellow,blue |
| Components: | Authorized Distributor |
High TG PTFE Power Supply Circuit Board EMS PCB Assembly For Controller Board
| Material: | FR4+Components |
|---|---|
| Colour: | Green |
| Components: | Authorized Distributor |
Inverter Circuit Board Quick Turn PCB Assembly IATF16949
| Material: | FR4+Components |
|---|---|
| Colour: | Green,yellow,blue |
| Components: | Authorized Distributor |

