All Products
Keywords [ pcb fabrication assembly ] match 101 Products.
2OZ 3OZ Car Charger Surface Mount Pcb Assembly One Stop BGA QFN
| Board Thickness: | 1.6mm, 1.6mm-3.2mm, 0.3mm-6mm, 0.1 To 6.0mm(4 To 240mil), 0.8-2.0mm |
|---|---|
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
| Base Material: | FR-4, Rogers, Aluminum, CEM3, Copper |
1oz Copper Flex Rigid PCB BGA PCB Board Layout Design Services
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |
Electronic Circuit Board EMS PCB Assembly For Medical Equipment UL 94v0 ISO13485
| Material: | FR4+Components |
|---|---|
| Colour: | Green,yellow,blue |
| Components: | Authorized Distributor |
Electronic Manufacturing Service Electronic Board Assembly ISO14001 UL
| Material: | FR4+Components |
|---|---|
| Colour: | Green,yellow,blue |
| Components: | Authorized Distributor |
4 Layer Flex High Frequency Pcbs Aluminum BT Hard Gold Plating
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |
One Stop Quick Turn PCB Prototypes 2OZ For Wireless Communication Module
| Material: | CEM3 |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Size: | 150mm*80mm |
ENIG One Stop SMT PCB Assembly DIP Electronics Multilayer PCBA UL SGS
| Colour: | Blue |
|---|---|
| Name: | PCB Assembly |
| Surface Technical: | ENIG |
ENIG LED Smt Electronics Flex Pcb Manufacturing ISO TS16949
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |
ENIG Immersion Gold Plating 2 Layers PCB IATF TS16949 ISO13485 ISO 9001
| Colour: | Green |
|---|---|
| Material: | Halogen Free |
| Layer: | 2 |
0.075mm Flex Rigid PCB 1-16L Electronic Printed Circuit Board
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |

