All Products
Keywords [ pcb fabrication assembly ] match 101 Products.
Full Turnkey 8 Layer EMS PCB Assembly Fabrication Immersion Silver
| Colour: | Grey |
|---|---|
| Name: | PCBA |
| Surface Technical: | HASL |
6oz Cem 1 Alu PCB High CTI 600 Double Sided Circuit Board
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | HASL |
| Copper Thickness: | 1.5oz |
1.6mm FPC Circuit Board Flexible PCBs Design White Soldermask
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |
Fpc Prototype Double Sided Flexible PCBs IPC-A-610F Class II
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |
UL 16L Rfid Printed Circuit Board Fabrication Immersion Gold
| Surface Finishing: | ENIG |
|---|---|
| Copper Thickness: | 1oz |
| Base Material: | FR4 |
1OZ 2OZ Automobile Prototype PCB Assembly HASL ENIG HDI Multilayer PCB
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
Electronics Quick Turn PCB Assembly And Manufacturing HASL
| Colour: | Black |
|---|---|
| Name: | PCB Assembly |
| Surface Technical: | OSP |
TS16949 SMT 2mm Aluminum Pcb Assembly With Cree Led Light
| Min. Line Width: | 0.15mm / 0.1mm Or Custom, 0.15mm / 0.1mm Or Custom |
|---|---|
| Surface Finishing: | HASL,Immersion Gold,Flash Gold, Plated Silver, OSP, HASL |
| Copper Thickness: | 1.0oz |
Baby Clinical Digital Thermometer Pcb Medical Pcba With Lcd Display
| Type: | Digital Thermometer PCB |
|---|---|
| Copper Thickness: | 1oz |
| Board Thickness: | 1.6mm |
AOI FCT Test EMS PCB Assembly For Bluetooth Speaker Board
| Material: | FR4+Components |
|---|---|
| Colour: | Green,yellow,blue |
| Components: | Authorized Distributor |

