All Products
Keywords [ pcb fabrication assembly ] match 101 Products.
ISO9001 ISO14001 Custom Multilayer Pcb Fabrication Assembly For Microwave Board
| Colour: | Green,yellow,white |
|---|---|
| Name: | SMT PCB Assembly Rigid-flex |
| Surface Technical: | ENIG |
UL 2 Layer Circuit Board 9um-210um Multilayer Pcb Fabrication
| Surface Finishing: | ENIG |
|---|---|
| Copper Thickness: | 1oz |
| Base Material: | FR4 |
1oz Multilayer Pcb Fabrication 12 Layer Circuit Board ISO TS16949
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |
OEM Keyboard Led Flexible PCBs Single Side FPC 8 Layer Pcb Fabrication
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |
4mil Electronic Pcba Multilayer PCB Fabrication Lead Free HASL
| Base Material:: | FR-4, FR-4 |
|---|---|
| Board Thickness:: | 1.6mm |
| Min. Line Width:: | 4mil |
OEM Multilayer Pcb Fabrication 4mil High Density BGA PCB Assembly
| Material: | FR4/TG150~180,FR-4/CTI175~600V |
|---|---|
| Board Thickness/Copper Thickness: | 0.8mm~2.0mm/0.5OZ~5OZ |
| Min Line Width & Space: | 3mil/3mil(0.075mm) |
IBE Controller Board Prototype Pcba 8 Layer Pcb Fabrication
| Material: | FR4+Components |
|---|---|
| Colour: | Green,yellow,blue |
| Components: | Authorized Distributor |
Automotive Medical Electronics Pcb Pcba CEM1 CEM3 Multilayer Pcb Fabrication
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
UL Smart Medical Industrial PCBA IoT Gateway WIFI 8 Layer Pcb Fabrication
| Colour: | Green,Blue |
|---|---|
| Name: | Pcb Assembly |
| Surface Technical: | ENIG |
Multilayer Pcb Fabrication Quick Turn PCB Assembly Immersion Gold BGA Impedance
| Colour: | Green |
|---|---|
| Name: | PCBA |
| Surface Technical: | HASL |

