All Products
Keywords [ pcb fabrication assembly ] match 101 Products.
IATF TS16949 Prototype Pcb Manufacturing FR4 Hight TG Electronic Pcba
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
OEM ODM Aerospace Industrial PCB Assembly HASL ENIG finishing
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
Immersion Silver SMT PCB Assembly FR4 Tg170 Printed Circuit Board Fabrication
| Color: | Green,Blue,Black,White,Yellow,Red,Grey |
|---|---|
| Packaging Details: | BAG |
| Delivery Time: | 15 WORKING DAYS |
Hight TG Quick Turn PCB Prototypes Immersion Gold 2oz Copper Clad Board
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
Auto Medical Industrial PCB Assembly 2 Layer HASL Lead Free
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
Half Plating Vias HDI Printed Circuit Board Motherboard White PCB 0.4mm
| Min. Line Width: | 0.075mm/0.075mm(3mil/3mil) |
|---|---|
| Surface Finishing: | ENIG |
| Copper Thickness: | 1oz |
One Stop FR4 Tg135 Turnkey PCB Assembly Manufacturer With Gerber File
| Colour: | Green,white |
|---|---|
| Name: | Turnkey Solution |
| Surface Technical: | ENIG |
FR4 Tg170 2OZ Copper PCB Double Sided Printed Circuit Board
| Material: | FR4 Tg170 |
|---|---|
| Colour: | Green,yellow,blue |
| Copper Thickness: | 2oz |
1-28L Halogen Free Medical PCBA Immersion Silver IPC-A-600G Class II
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
18um-30um Copper Oxygen Concentrator Medical PCBA ISO 13485
| Material: | FR-4; High TG FR-4; Aluminum; CEM-1; CEM-3; Rogers, Etc |
|---|---|
| PCB Type: | Rigid, Flexible, Rigid-flexible |
| Layer NO.: | 1, 2, 4, 6, Up To 24 Layer |

