All Products
Keywords [ ems pcb assembly ] match 122 Products.
1-28L Halogen Free Medical PCBA Immersion Silver IPC-A-600G Class II
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
18um-30um Copper Oxygen Concentrator Medical PCBA ISO 13485
| Material: | FR-4; High TG FR-4; Aluminum; CEM-1; CEM-3; Rogers, Etc |
|---|---|
| PCB Type: | Rigid, Flexible, Rigid-flexible |
| Layer NO.: | 1, 2, 4, 6, Up To 24 Layer |
High TG Ceramic two layer Qi Wireless Charger Circuit Board OEM ODM
| Material: | FR4 Tg150 Shengyi |
|---|---|
| Colour: | Black,green,yellow,blue |
| Copper Thickness: | 1.5oz |
Turnkey Gold Package Edge Multilayer Pcba For Communication Equipment
| Colour: | Nake And Gold |
|---|---|
| Name: | PCB Assembly |
| Surface Technical: | Hard Gold Plated |
multilayer 800mm*508mm Printed Circuit Board Fabrication HASL OSP
| Colour: | Green,Blue,Black,White,Yellow,Red,Grey |
|---|---|
| Name: | PCB Assembly |
| Surface Technical: | HASL,OSP,Immersion Silver/Gold/SN,Flash Gold, Gold Finger,Hard Gold Plating |
Aluminum BT Medical PCBA HASL OSP Electronic Component Sourcing
| One-stop PCBA: | PCB + Components Sourcing + Assembly + Package |
|---|---|
| Production Requirement: | Test Procedure For PCBA. |
| Surface Finish: | HASL, Nickle, Imm Gold, Imm Tin, Imm Silver, OSP Etc |
ROHS Automatic Multilayer Medical PCBA For Water Quality Monitor
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Colour: | Grey |
| Size: | 120mm*70mm |
Turnkey Rogers Automotive PCBA For Medical Optical Equipment
| Material: | Rogers |
|---|---|
| Colour: | White |
| Layer: | 5 |
Hight TG Rogers Medical PCBA Quick Turn 0.3-3.5mm Thickness
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
Electronic 0.25Oz -12Oz Medical PCBA HASL Lead Free IATF TS16949
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |

