All Products
Keywords [ ems pcb assembly ] match 122 Products.
1oz FR4 TG170 Rogers Alu PCB Hard Gold For Hemox Analyzer Fabrication
| Material: | CEM3 |
|---|---|
| Layer: | 15 |
| Size: | 160mm*90mm |
OEM ODM High TG EMS PCBA HDI Wireless Communication Module
| Material: | High TG |
|---|---|
| Colour: | White |
| Size: | 120mm*210mm |
One Stop EMS Flexible Printed Circuit Board Fabrication Assembly ENIG
| Colour: | Yellow |
|---|---|
| Name: | Flex PCBA |
| Surface Technical: | ENIG |
EMS Quick Turn PCB Prototypes HASL OSP Contract Electronic Assembly
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
OEM Immersion Silver Automotive PCBA Industrial Car Joystick PCB Board
| Base Material: | FR4, High TG FR4, High Frequency, Alum, FPC |
|---|---|
| PCB Type: | Rigid, Flexible, Rigid-flexible |
| Copper Thickness: | 0.5-6 Oz |
CEM1 CEM3 Quick Turn PCB Prototypes Multilayer Pcb Fabrication
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
EMS Consumer Data Recorder Motherboard PCBA 0.20mm-10.00mm Thickness
| Layer Number: | 1-12 L |
|---|---|
| Plate Thickness: | 0.20mm--10.00mm |
| Surface Treatment: | HASL, HASL Lead Free, Immersion Gold, Immersion Tin, Immersion Silver, Hard Gold… |
One Stop 2oz Copper Quick Turn PCB Prototypes Immersion Gold
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
4mil Electronic Pcba Multilayer PCB Fabrication Lead Free HASL
| Base Material:: | FR-4, FR-4 |
|---|---|
| Board Thickness:: | 1.6mm |
| Min. Line Width:: | 4mil |
Laptop Battery PCB Board Manufacturing OEM Contract Electronic Assembly
| Material: | FR4+Components |
|---|---|
| Colour: | White,yellow |
| Components: | Authorized Distributor |

