All Products
Keywords [ ems pcb assembly ] match 122 Products.
4mil Electronic Pcba Multilayer PCB Fabrication Lead Free HASL
| Base Material:: | FR-4, FR-4 |
|---|---|
| Board Thickness:: | 1.6mm |
| Min. Line Width:: | 4mil |
IATF TS16949 Prototype Pcb Manufacturing FR4 Hight TG Electronic Pcba
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
Immersion Gold Quick Turn PCB Prototypes 2oz Copper Clad Board Hight TG
| Material: | FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1-4oz, 3oz,etc. |
Quick Turn Hight TG PCB Prototypes 2oz Copper Clad Board Immersion Gold
| Material: | FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1-4oz, 3oz |
Hight TG Quick Turn PCB Prototypes Immersion Gold 2oz Copper Clad Board
| Material: | FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1-4oz, 3oz |
ISO13485 Hight TG Medical Equipment PCB Hard Gold Plating
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
Rigid Flexible Medical Circuit Board Assembly 1OZ 2OZ 3OZ
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
Hight TG Quick Turn PCB Prototypes Immersion Gold 2oz Copper Clad Board
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
EMS SMT Immersion Gold Prototype Pcb Manufacturing OEM ODM
| Material: | FR4, FR4 CEM1 CEM3 Hight TG |
|---|---|
| Layers: | 1-24layers, 1-28 L |
| Copper Thickness: | 1oz, 0.25 Oz -12 Oz, 1/2OZ 1OZ 2OZ 3OZ, 1-4oz, 3oz |
ENIG PCB PCBA Assembly Electronic Component Sourcing Plastic Molding
| Material: | High TG |
|---|---|
| Colour: | Green |
| Size: | 160mm*130mm |

